Küba Vizeleri

  • Anasayfa
  • Küba Vizeleri
Küba vize işlemleri yalnızca 1 evrakla (pasaport) ve 1 günde tamamlanmaktadır.  

Euroasia GVS aracılığıyla Küba vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve 1 günde sonuçlanan sorunsuz bir başvuru için bizi arayın. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren fotoğraflı kısmı renkli taratarak help@eagvs.com mail adresimize gönderebilirsiniz.

Türkiye’nin her ilinden vize başvurularını kabul etmekteyiz. Türkiye’nin her ilinden yapılan vize başvuruları 1 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Küba Vize İşlemleri

  • Küba turistik vizesi, vize kartı şeklinde, pasaporttan ayrı olarak basılmaktadır. Küba vizesi tek girişlidir, en fazla 30 güne kadar kalma hakkına sahiptir. Küba vize başvuruları 1 çalışma günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de ikamet iznine sahip yabancı uyruklu kişiler Küba Büyükelçiliğine şahsi başvuru yapabilmektedirler.
  • Küba vize kartları ülkeye giriş tarihinden itibaren 30 güne kadar konaklama izni tanır ve tek girişlidir.
  • Küba vize başvurularında kullanılacak pasaportun dönüş tarihinden sonra 6 aylık geçerliliğe sahip olması ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportla ilgili herhangi bir ihmal, havaalanı check-in, gümrük ve göçmenlik kontrol noktalarında herhangi bir komplikasyonla veya sorunla karşılaşmanıza neden olabilir.
  • ABD kredi ve banka kartlarının Küba’da geçerliliği yoktur. Küba’ya seyahat için gelen kişi Küba Cabrio Peso (CUC)’yu ihraç edemezler. Küba Cabrio Peso (CUC) haricinde herhangi bir para birimi kullanılmamaktadır. Ülkeden 5.000 USD’den daha fazla bir meblağ yurt dışına ihraç etmek isteyenler Küba bankasından onaylı dekontu beyan etmeleri gerekir.
  • Küba uçuşunuzda uçuş ve konaklama rezervasyonlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.
  • Türkiye'den aldığınız Küba Vizesiyle Amerika'dan Küba'ya seyahat edemezsiniz.

Küba vize başvurularında pasaporta dikkat (!)

Küba vize başvurusunda pasaport, fiziksel olarak talep edilmese de pasaportunuzun seyahatiniz süresince Küba vize kartınızla birlikte yanınızda bulunması gerekmektedir.

Pasaportta yırtılmış veya tahribata uğramış hiçbir sayfa bulunmamalıdır. Özellikle kimlik bilgilerinizin olduğu sayfada bilgiler net şekilde görülmeli ve pasaportun seyahat dönüş tarihiniz sonrasında 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Pasaportun, başvuru sahibinin seyahat dönüş tarihi sonrasında 6 ay geçerliliğe sahip olması, yırtık sayfasının bulunmaması ve hiçbir fiziksel zarara uğramamış olması gibi kriterler yalnızca vizeye tabi olan T.C. Umuma Mahsus pasaport sahipleri için geçerli değildir. Aynı şekilde Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri de aynı kriterlere dikkat etmelidir.

T.C. pasaport uzatma işlemleri yurt dışında herhangi bir ülkeden tamamlanmadığı için pasaportunuzun geçerlilik tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Küba Vizesi Sonuçlanma Süresi

Küba vize başvuruları ortalama olarak 1 gün içerisinde neticelenmektedir. Küba turist vize kartınız, başvuru formunda belirttiğiniz adrese posta ile gönderilecektir. Postada geçen süreden dolayı Küba vize kartınızın adresinize ulaşma süresi 2-3 iş gününü bulabilir.

Türkiye’de Küba vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Küba Büyükelçiliği Ankara’ya aittir.

Büyükelçilik istisnai durumlarda başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

Küba Büyükelçiliği randevu tarihlerinin yoğunluğunu veya ek evrak talep edebileceğini göz önüne alarak başvurunuzu 1 hafta önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Küba vize başvurunuzu seyahat dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzla birlikte başvurunuzu tamamlamaktayız.

Küba Vize Başvuru Formu

Küba ticari vize ve turistik vize başvuru formu aynıdır. Vize süresi dahilinde başvuru sahibi vize kartıyla ticari bir faaliyet gerçekleştirebilir. Küba turistik vize başvurularında başvuru formu pasaporttaki bilgiler doğrultusunda Küba Göçmenlik Bürosuna akredite firma görevlileri tarafından, online olarak doldurulmaktadır. Küba vizesi başvuru formu Küba Büyükelçiliğinin başvuru sahiplerini tanımak için doldurmak için hazırladığı bir belgedir.

Küba Çalışma İzni

Küba Çalışma izni için Küba’da bulunan firmanın faaliyet belgesi, iş sözleşmesi, ticari bir amaçla veya yatırım için seyahat ediliyorsa firmadan temin edilecek davet mektubunun da ibraz edilmesi gerekmektedir.

Küba oturum izni ve çalışma izni işlemleri Türkiye’den yürütülmemektedir. Küba vize kartınızla ülkeye giriş yaptıktan sonra takip etmeniz gereken işlemler hakkında, uzun süreli öğrenci oturum izni ile çalışma iznine dair en güncel bilgiyi Küba Göçmenlik Bürosundan alabilirsiniz. Küba çalışma izni ile ülkeye giriş yapacak başvuru sahibinin sabıka kaydının temiz olması ve yurt dışına çıkış yasağının bulunmaması gerekmektedir. Küba oturum ve çalışma izinleri için başvuru sahibinin Küba Bankasında ortalama 5.000 CUC tutarında yatırımı olma şartı aranmaktadır.

Küba Transit Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları transit seyahatlerinde, Küba vizeleri olmadan, 72 saate kadar Küba havaalanı transit bölgede bekleyebilirler. Ancak bu süre içinde kesinlikle havaalanı transit bölgeden ayrılamazlar.

Küba Basın Vizesi (D-6)

Küba D-6 Basın Vizesi başvuran tarafından Küba Büyükelçiliği Basın Bürosu tarafından onaylanmalıdır. Basın Bürosu kararını Küba Konsolosluğuna bildirmesi halinde basın mensubu vizesinin basılabilmesi için birtakım belgeleri ibraz etmelidir. 10 yıldan eski olmayan pasaportu, bir adet biyometrik fotoğrafını ve doğru beyanlarla doldurduğu vize başvuru formuyla birlikte müracaatını tamamlar. Başvurusunu direkt olarak Küba Konsolosluğuna posta ile iletecekse zarfta pasaportunun iade edilmesini istediği adres de bulunmalıdır. Küba Büyükelçiliği Basın Bürosu tarafından onanmış davetiyesi olmayan gazetecilerin başvuruları reddedilmektedir.

Küba Öğrenci Vizesi

Küba öğrenci vizesi Küba’da geçici, fakat uzun dönemlik konaklama hakkı tanımaktadır. Küba’da öğrenci öğrenim göreceği kuruma bağlı olarak 4000 CUC’a kadar burs imkanı tanımaktadır. Küba’da öğrenciler, öğrenciler için hazırlanmış evlerde turistlerden çok daha düşük ücretlerle konaklamaktadırlar. Öğrencilerin yaşadığı yerlerden alınan vergiler çok daha düşüktür. Küba hükümetinin, ülke vatandaşı olan öğrencilerle yabancı öğrencilere tanıdığı haklar eşittir.

Vize harcını yatırdığınıza dair dekontu ve pasaportunuzu kopyasını tarafımıza iletmenizle birlikte Küba vize başvurunuzu vakit kaybetmeden tamamlayacağız. 

1 günde sonuçlanan Küba vizesi başvuru talebinizi ve güncel bilgi talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz.

Yükleniyor...
Bizi Arayın